FREE SHIPPING ON ALL ORDERS WITHIN CANADA AND USA! LIVE CHAT AVAILABLE 9AM to 5PM EST (M-F). CANADIAN CURRENCY

Collection: Dried Functional Mushrooms and Herbs

8 products
  • Dried Organic Lion's Mane Mushroom 1lb | Culinary Use
    Dry Lion's Mane Mushroom

    Dried Organic Lion's Mane Mushroom 1lb

    Regular price
    $54.99
    Sale price
    $54.99
    Unit price
    per 
  • Dried Organic Cordyceps Militaris 1lb | Culinary Use
    Dried Organic Cordyceps Militaris 1lb | Culinary Use

    Dried Organic Cordyceps Militaris 1lb

    Regular price
    $57.99
    Sale price
    $57.99
    Unit price
    per 
  • Dried Organic Turkey Tail Mushroom 1lb | Culinary Use
    Dried Organic Turkey Tail Mushroom 1lb | Culinary Use

    Dried Organic Turkey Tail Mushroom 1lb

    Regular price
    Sold out
    Sale price
    $59.99
    Unit price
    per 
  • Dried Organic Red Reishi Mushroom 1lb | Culinary Use
    Dried Organic Red Reishi Mushroom 1lb | Culinary Use

    Dried Organic Red Reishi Mushroom 1lb

    Regular price
    $84.99
    Sale price
    $84.99
    Unit price
    per 
  • North American Grown Lion's Mane Mushroom | 1/4lb, 1/2lb & 1lb | Culinary Use
    North American Grown Lion's Mane Mushroom | 1/4lb, 1/2lb & 1lb | Culinary Use

    North American Grown Lion's Mane Mushroom

    Regular price
    $38.99
    Sale price
    $38.99
    Unit price
    per 
  • Canadian Grown Lion's Mane Powder 85grams | (Hericium erinaceus) | Mushroom Powder
    Canadian Lion's Mane Mushroom Powder

    Canadian Grown Lion's Mane Powder 85grams

    Regular price
    $52.99
    Sale price
    $52.99
    Unit price
    per 
  • Dried Organic Ashwagandha 1lb | Culinary Use
    Dried Organic Ashwagandha 1lb | Culinary Use

    Dried Organic Ashwagandha 1lb

    Regular price
    $54.99
    Sale price
    $54.99
    Unit price
    per 
  • Culinary Grade Organic Matcha | 1/4lb, 1/2lb & 1lb | Culinary Use
    Culinary Grade Organic Matcha | 1/4lb, 1/2lb & 1lb | Culinary Use

    Culinary Grade Organic Matcha

    Regular price
    $38.99
    Sale price
    $38.99
    Unit price
    per